Oferujemy sadzonki leszczyny odmiany Kataloński

W wyborze ekstra - są to sadzonki dwuletnie, ze szkółki, dobrze ukorzenione z grubym przewodnikiem i uformowaną koroną - aktualna cena i dostępna ilość na emaila lub przez telefon.

W wyborze pierwszym - są to sadzonki jednoroczne z matecznika ładnie ukorzenione z silnym przewodnikiem często rozgałęzione - aktualna cena i dostępna ilość na maila lub przez telefon.

Wszystkie sadzonki produkowane są ze szkółki i matecznika znajdującego się w obrębie naszego gospodarstwa.

Szkółka znajduje się bezpośrednio na terenie gospodarstwa. Istnieje możliwość zobaczenia plonujących drzewek kilku- kilkunastoletnich, sposobu prowadzenia, pielęgnacji oraz zabiegów mechanicznych a także samych maszyn do uprawy i zbioru.

Pomagamy w kwestii zakładania i prowadzenia plantacji.

Istnieje możliwość zakupu sadzonek odmian na zapylacze Cosford i Barceloński ale w niewielkich ilościach - cena oraz aktualna ilość na maila lub przez telefon.

Odmiana Kataloński

Krzewy charakteryzują się silnym wzrostem i drzewko dobrze zagęszcza się przez co szybko wchodzi w owocowanie. Kataloński kwitnie dość późno przez co łatwiej się zapyla i regularnie, niezawodnie oraz obficie plonuje. Owoce dojrzewają pod koniec września. Orzechy są duże okrągłe o pokupnym wyglądzie. Skorupka gruba brązowa i atrakcyjna. Jądro kuliste, bardzo smaczne, migdałowe w smaku, niezbyt dobrze wypełnia skorupkę. Okrywa krótka, orzechy po dojrzeniu same wypadają z okryw i ławo się je zbiera. Jest to odmiana bardzo dobrze sprawdzająca się w nasadzeniach towarowych. W miarę jednolicie osiąga dojrzałość co pozwala na jednokrotny zbiór. Dobrze znosi mrozy i susze. Krzewy mocno odporne na wielopąkowca ( dla którego obecnie nie ma zarejestrowanych środków ochrony roślin)